Vezeték nélküli hálózatok hibáinak elhárítása

Győződjön meg róla, hogy működő illesztőprogramok vannak telepítve

Ebben a lépésben ellenőrizheti, hogy a vezeték nélküli csatolóhoz telepítve van-e működő illesztőprogram. Az illesztőprogram olyan szoftver, amely megadja a számítógépnek, hogy hogyan használhat megfelelően egy hardvereszközt. Még ha a vezeték nélküli csatolót a számítógép fel is ismeri, nem biztos, hogy az illesztőprogramjai megfelelően működnek. Ilyenkor szükség lehet a csatolóhoz másik, jobban működő illesztőprogram keresésére. Próbálkozzon az alábbi lehetőségekkel:

  • Ellenőrizze, hogy vezeték nélküli csatolója szerepel-e a támogatott eszközök listáján.

    Most Linux distributions keep a list of wireless devices that they have support for. Sometimes, these lists provide extra information on how to get the drivers for certain adapters working properly. Go to the list for your distribution (for example, Ubuntu, Arch, Fedora or openSUSE) and see if your make and model of wireless adapter is listed. You may be able to use some of the information there to get your wireless drivers working.

  • Keressen korlátozott (bináris) illesztőprogramokat.

    Számos Linux disztribúció csak szabad és nyílt forrású illesztőprogramokat tartalmaz. Ennek oka, hogy nem terjeszthetnek szabadalomvédett vagy zárt forrású illesztőprogramokat. Ha a vezeték nélküli csatolóhoz megfelelő illesztőprogram csak nem szabad vagy „csak bináris” változatban érhető el, akkor alapesetben nem kerül telepítésre. Ebben az esetben keresse fel a vezeték nélküli csatoló gyártójának weboldalát, és keressen azon linuxos illesztőprogramokat.

    Egyes Linux disztribúciók rendelkeznek a korlátozott illesztőprogramok letöltésére szolgáló segédprogrammal. Ha Ön ilyen disztribúciót használ, akkor próbáljon meg azzal az eszközzel keresni illesztőprogramot a vezeték nélküli csatolóhoz.

  • A kártya windowsos illesztőprogramjainak használata.

    In general, you cannot use a device driver designed for one operating system (like Windows) on another operating system (like Linux). This is because they have different ways of handling devices. For wireless adapters, however, you can install a compatibility layer called NDISwrapper which lets you use some Windows wireless drivers on Linux. This is useful because wireless adapters almost always have Windows drivers available for them, whereas Linux drivers are sometimes not available. You can learn more about how to use NDISwrapper here. Note that not all wireless drivers can be used through NDISwrapper.

Ha egyik lehetőség sem válik be, akkor próbáljon egy másik vezeték nélküli csatolót használni. Az USB vezeték nélküli csatolók elég olcsók, és bármely számítógéphez csatlakoztathatók. Vásárlás előtt azonban ellenőrizze, hogy a csatoló kompatibilis-e az Ön által használt disztribúcióval.