Povezivanje s bežičnom mrežom
Ako imate računalo s omogućenom bežičnom mrežom, možete se povezati s bežičnom mrežom koja je u dometu kako biste dobili pristup internetu, pregledali dijeljene datoteke na mreži itd.
Otvorite izbornik sustava s desne strane gornje trake.
Odaberite Bežična mreža. Odjeljak bežične mreže će se proširiti.
-
Kliknite na naziv željene mreže.
Ako naziv mreže nije prikazan, pomaknite se prema dolje po popisu. Ako i dalje ne vidite mrežu, možda ste izvan dometa ili je mreža možda skrivena.
-
Ako je mreža zaštićena lozinkom (ključem šifriranja), upišite lozinku pri upitu i kliknite Povezivanje.
Ako ne znate ključ, vjerojatno je zapisan na donjoj strani bežičnog usmjernika ili baznoj stranici, ili u njegovom priručniku s uputama, ili ćete možda morati pitati administratora koji upravlja bežičnom mrežom.
Ikona mreže promijenit će izgled kada se računalo pokušava povezati s mrežom.
Ako je povezivanje uspjelo, ikona će se promijeniti u točku s nekoliko zakrivljenih crtica iznad nje (). Više crtica označava jače povezivanje s mrežom. Manje crtica označava slabije povezivanje s mrežom i možda neće biti stabilno.
Ako povezivanje nije uspjelo, možda će se od vas zatražiti ponovni upis lozinke ili ćete biti obaviješteni da je povezivanje prekinuto. Mnoge stvari mogu ovo uzrokovati. Možda ste upisali pogrešnu lozinku, bežični signal je možda preslab ili bežična kartica vašeg računala možda ima problema. Pogledajte Rješavanje problema bežične mreže za dodatnu pomoć.
Jače povezivanje s bežičnom mrežom ne znači nužno da imate brži pristup internetu ili veće brzine preuzimanja. Bežično povezivanje povezuje vaše računalo s uređajem koji pruža pristup internetu (poput usmjernika ili modema), no ta dva povezivanja su zapravo različita, pa će raditi različitim brzinama.