Відкриття файлів за допомогою інших програм

Якщо ви двічі клацнете (або клацнете середньою кнопкою миші) на пункті файла у програмі для керування файлами, файл буде відкрито у типовій програмі для файлів відповідного типу. Ви можете відкрити його у іншій програмі, виконати пошук програми у інтернеті або встановити іншу програму для усіх файлів такого самого типу.

Щоб відкрити файл за допомогою нетипової програми, клацніть правою кнопкою миші на пункті файла і виберіть потрібну програму з верхньої частини меню. Якщо у списку меню немає потрібної вам програми, виберіть пункт Відкрити за допомогою іншої програми. Типово, програма для керування файлами показує лише програми, про які відомо, що вони можуть працювати файлом. Щоб переглянути список усіх програм на вашому комп'ютері, натисніть Переглянути всі програми.

Якщо і після цього ви не можете знайти бажану програму, ви можете виконати пошук програм натисканням кнопки Знайти нові програми. Програма для керування файлами виконає пошуку у інтернеті пакунків, які містять програми, про які відомо, що вони можуть працювати із файлами відповідного типу.

Зміна типової програми

Ви можете змінити типову програму, яку система використовуватиме для відкриття файлів певного типу. Така зміна надасть вам змогу відкривати бажану для вас програму, коли ви двічі клацатимете на пункті файла для його відкриття. Наприклад, у вас може виникнути бажання використовувати ваш улюблений програвач музики у відповідь на подвійне клацання на пункті файла MP3.

  1. Позначте файл типу, для якого ви хочете змінити типову програму. Наприклад, щоб змінити програму, яку система використовуватиме для відкриття файлів MP3, позначте якийсь файл .mp3.

  2. Клацніть правою кнопкою миші на пункті файла і виберіть у контекстному меню пункт Властивості.

  3. Виберіть вкладку Відкрити за допомогою.

  4. Виберіть бажану програму і натисніть кнопку Встановити як типову.

    Якщо у списку Інші програми міститься пункт програми, якою ви хочете користуватися лише іноді, але яку ви не хочете робити типовою, позначте пункт цієї програми і натисніть кнопку Додати. У результаті пункт програми буде додано до списку Рекомендовані програми. Після цього ви зможете скористатися цією програмою, клацнувши правою кнопкою миші на пункті файла і вибравши пункт програми зі списку.

Це змінює типову програму не лише для позначеного файла, але і для усіх файлів того самого типу.