Безпечне від'єднання зовнішнього диска

При роботі із зовнішніми накопичувачами даних, зокрема флешками USB, вам слід забезпечити безпечне вилучення пристрою перед його від'єднанням. Якщо ви просто виймете пристрій з гнізда, може виникнути ризик розірвання зв'язку із пристроєм, доки з ним працює якась програма. Це може призвести до втрати або пошкодження файлів. При користуванні оптичними дисками, зокрема компакт-дисками або DVD ви можете скористатися тими самими кроками для виштовхування диска з пристрою для читання або запису.

Для від'єднання змінного диска виконайте такі дії:

  1. From the desktop open Files.

  2. Знайдіть пункт пристрою на бічній панелі. Поряд з пунктом має бути невеличка піктограма від'єднання. Натисніть піктограму від'єднання для безпечного вилучення або від'єднання пристрою.

    Крім того, ви можете клацнути правою кнопкою миші на назві пристрою на бічній панелі і вибрати у контекстному меню пункт Витягнути.

Безпечне вилучення пристрою, який використовується програмами

Якщо на пристрої відкрито якийсь файл і цей файл використовується якоюсь програмою, ви не зможете безпечно вилучити пристрій. Система сповістить вас про це повідомленням Том зайнято. Щоб безпечно вилучити пристрій, виконайте такі дії:

  1. Натисніть кнопку Скасувати.

  2. Закрийте усі файли на пристрої.

  3. Натисніть піктограму від'єднання для безпечного вилучення або від'єднання пристрою.

  4. Крім того, ви можете клацнути правою кнопкою миші на назві пристрою на бічній панелі і вибрати у контекстному меню пункт Витягнути.

Ви також можете вибрати пункт Однаково витягнути, щоб вилучити пристрій без закриття файлів. Це може спричинити помилки у програмах, у яких відкрито ці файли.