Що таке драйвер?

Пристрої є фізичними «частинами» вашого комп'ютера. Вони можуть бути зовнішніми, подібними до принтерів і моніторів, або внутрішніми, подібними до графічних та звукових карток.

Щоб комп'ютер міг використовувати ці пристрої, йому потрібні дані щодо того, як обмінюватися даними з пристроями. За цей обмін відповідає частина програмного забезпечення, яку називають драйвером пристрою.

Коли ви з'єднуєте пристрій із вашим комп'ютером, для працездатності пристрою потрібен належний драйвер. Наприклад, якщо ви з'єднаєте з комп'ютером принтер, але не матимете встановленого драйвера, ви не зможете ним користуватися. Зазвичай, кожна модель пристрою використовує драйвер, який не є сумісним із усіма іншими моделями.

У Linux типово встановлюються драйвери до більшості пристроїв, тому усе має працювати одразу після з'єднання із комп'ютером. Втім, можливо, драйвери доведеться встановлювати вручну або драйверів може взагалі не бути.

Крім того, деякі з наявних драйверів є несумісними із пристроями або частково недієздатними. Наприклад, ваш принтер може втратити здатність до двобічного друку або якимось іншим чином стати не повністю функціональним.