Зміна роздільної здатності або орієнтації екрана

Ви можете змінити масштаб (або деталізацію) показу на екрані шляхом зміни роздільної здатності. Змінити напрямок показу зображення (наприклад, якщо ви повернули дисплей) можна за допомогою зміни обертання.

  1. Go to the desktop and start typing Displays.

  2. Натисніть пункт Дисплеї, щоб відкрити панель.

  3. Якщо ви працюєте із декількома дисплеями, і ці дисплеї не синхронізовано за зображенням, на кожному з дисплеїв можна встановлювати власні параметри зображення. Виберіть дисплей в області попереднього перегляду.

  4. Виберіть орієнтацію, роздільну здатність або масштабування і частоту оновлення зображення.

  5. Натисніть кнопку Застосувати. Нові параметри буде застосовано на 20 секунд, після чого система повернеться до попередніх параметрів. Так зроблено для випадків, коли ви не зможете працювати із новими параметрами, — попередні параметри буде автоматично відновлено. Якщо нові параметри працюють добре, натисніть кнопку Зберегти зміни.

Орієнтація

На деяких пристроях ви можете фізично обертати екран у декількох напрямках. Натисніть пункт Орієнтація на панелі і виберіть один з варіантів — Альбомна, Портретна праворуч, Портретна ліворуч або Альбомна перевернута.

Якщо ваш пристрій виконує обертання екрана автоматично, ви можете зафіксувати поточне обертання за допомогою кнопки обертання заблоковано у нижній частині меню системи. Щоб розблокувати обертання, натисніть кнопку обертання розблоковано.

Роздільність

Роздільна здатність — кількість пікселів (крапок на екрані) у кожному з напрямків показу. У кожної роздільної здатності є співвідношення розмірів, відношення ширини до висоти. Для широкоекранних дисплеїв використовують співвідношення розмірів 16∶9, а для традиційних — 4∶3. Якщо ви виберете роздільну здатність, яка не відповідає співвідношенню розмірів вашого дисплея, на екрані з'являться чорні смуги, для уникнення викривлення — ви побачите чорні прямокутники у верхній і нижній або лівій і правій частинах екрана.

Ви можете вибрати бажану роздільну здатність зі спадного списку Роздільна здатність. Якщо ви виберете неправильну роздільну здатність для вашого екрана, зображення може стати розмитим або піксельованим.

Природна роздільна здатність

Природною роздільною здатністю екрана ноутбука або рідкокристалічного екрана є та роздільна здатність, яка працює на ньому найкраще: пікселі у відеосигналі точно відповідають пікселям на екрані. Якщо екрану наказати показувати зображення із іншою роздільною здатністю, для показу пікселів потрібна буде інтерполяція, що спричинить втрату якості зображення.

Частота оновлення

Частота оновлення є кількістю дій з малювання або оновлення зображення на екрані протягом секунди.

Масштаб

Параметр масштабу збільшує розмір показаних на екрані об'єктів для відповідності щільності пікселів вашого дисплея і спрощення читання тексту на зображенні. Виберіть 100% або 200%.