Підтримання безпеки в інтернеті

Однією з можливих причин, через які ви користуєтеся Linux, є стійкі характеристики безпеки, якими відома ця система. Linux є відносно захищеним від зловмисного програмного забезпечення та вірусів частково через те, що у нього мала база користувачів. Ціллю вірусів стають популярні операційні системи, подібні до Windows, у яких надзвичайно багато користувачів. Крім того, Linux є дуже захищеним через його відкритість, яка надає змогу експертам змінювати і удосконалювати можливості захисту, які включено до окремих дистрибутивів.

Незважаючи на заходи із забезпечення безпеки встановленої вами Linux, завжди існують вразливості. Як звичайний користувач інтернету ви є вразливим до таких речей:

Щоб убезпечитися в інтернеті, слід дотримуватися таких настанов:

  • З осторогою ставтеся до повідомлень електронної пошти, долучень або посилань, які було надіслано вам невідомими особами.

  • Якщо пропозиція на сайті є нереально вигідною або вас просять повідомити конфіденційну інформацію, яка є непотрібною за звичайних умов, двічі подумайте, перш ніж надсилати якісь відомості, і обміркуйте можливі наслідки потрапляння даних до шахраїв та інших злочинців.

  • Будьте обережні із наданням прав доступу адміністратора будь-які програмі, особливо програмі, якою ви раніше не користувалися, або програмі, яка не є відомою. Надання комусь або чомусь прав доступу адміністратора надзвичайно підвищує ризик несанкціонованого доступу до вашої системи.

  • Make sure you are only running necessary remote-access services. Having SSH or VNC running can be useful, but also leaves your computer open to intrusion if not secured properly. Consider using a firewall to help protect your computer from intrusion.