Заощадження енергії і збільшення часу роботи від акумулятора

Комп'ютери можуть споживати значну енергію. Використовуючи деякі прості стратегії заощадження енергії, ви можете зменшити ваші рахунки за електроенергію та допомогти зберегти природне середовище.

Загальні підказки

 • Присипляйте ваш комп'ютер, коли ним не користуєтеся. Це значно зменшує енергоспоживання — пробудити комп'ютер після сну — справа доволі швидка.

 • Вимикайте комп'ютер, коли ним не користуєтеся протягом довгого періоду часу. Дехто може заперечити, що регулярне вимикання комп'ютера може призвести до його передчасного виходу з ладу, але це не так.

 • Скористайтеся панеллю Живлення у Параметрах, щоб змінити параметри живлення. Існує декілька інших параметрів, які допоможуть вам у заощадженні енергії: ви можете автоматично вимикати екран, якщо комп'ютер лишається бездіяльним певний час, увімкнути Режим автоматичного заощадження енергії за низького заряду акумулятора і наказати комп'ютеру автоматично присиплятися, якщо ви не користуєтеся ним протягом певного періоду часу.

 • Зменшіть яскравість екрана.

 • Вимкніть усі зовнішні пристрої (принтери або сканери), якщо ви ними не користуєтеся.

Ноутбуки, нетбуки та інші пристрої із акумуляторами

 • Зменшіть яскравість екрана. Живлення екрана складає значну частину енергоспоживання ноутбуків.

  На більшості ноутбуків передбачено кнопки на клавіатурі (або клавіатурне скорочення), яким ви можете скористатися для зменшення яскравості.

 • Якщо у вас певний час не буде потреби у інтернет-з'єднанні, вимикайте картки бездротового зв'язку та Bluetooth. Ці пристрої працюють, транслюючи радіохвилі, що призводить до значного споживання енергії.

  На деяких комп'ютерах є фізичний перемикач, яким можна скористатися для вимикання, на інших же для цього використовується клавіатурне скорочення. Ви можете увімкнути картку згодом, коли вона вам знадобиться.

Додаткові підказки

 • Зменшіть кількість завдань, які запущено у фоновому режимі. Комп'ютери споживають більше енергії, якщо їм доводиться виконувати більше роботи.

  Більшість запущених програм не виконують надто багато роботи, якщо ними не користуються. Втім, програми, які часто отримують дані з інтернету або відтворюють музику чи відео, можуть значно вплинути на енергоспоживання комп'ютера.