Знімки екрана та відеозаписи з екрана

Ви можете зробити знімок екрана (знімок вікна) або записати відео того, що відбувається на екрані (скрінкаст). Це корисно, якщо ви, наприклад, хочете продемонструвати комусь, як зробити щось на комп'ютері. Знімки вікон та скрінкасти є простими зображеннями і відео — ви можете надіслати їх електронною поштою або оприлюднити їх в інтернеті.

Створення знімка екрана

 1. Open Screenshot from the desktop.

 2. У вікні програми Знімок екрана виберіть, чи слід створювати знімок усього екрана, поточного вікна або області на екрані. Встановіть затримку, якщо вам потрібно вибрати вікно або якось попередньо змінити стільницю для знімка.

 3. Натисніть кнопку Зробити знімок.

  Якщо вами вибрано варіант Вибір, вигляд вказівника буде змінено на перехрестя. Натисніть ліву кнопку миші і перетягніть вказівник, щоб намалювати області, знімок якої вам потрібен.

 4. У вікні Зберегти знімок екрана введіть назву файла і виберіть теку, потім натисніть кнопку Зберегти.

  Крім того, ви можете імпортувати знімок безпосередньо до програми для редагування зображень без його проміжного збереження. Натисніть кнопку Копіювати у буфер обміну, а потім вставте зображення у вікні іншої програми або перетягніть мініатюру знімка екрана до вікна відповідної програми.

Клавіатурні скорочення

Ви будь-коли можете швидко створити знімок стільниці, вікна або ділянки екрана за допомогою таких загальних клавіатурних скорочень:

 • Print Screen для створення знімка стільниці.

 • Alt+Print Screen для створення знімка вікна.

 • Shift+Print Screen для створення знімка вибраної вами ділянки екрана.

Якщо ви скористаєтеся клавіатурним скороченням, зображення буде автоматично збережено до вашої теки Картинки у домашній теці вашого користувача. Назва файла починатиметься з Знімок екрана і включатиме дату і час, коли знімок було створено.

Якщо у вас немає теки Картинки, зображення буде збережено у вашій домашній теці.

Ви також можете утримувати натиснутою клавішу Ctrl у будь-якому з описаних вище скорочень для копіювання зображення знімка вікна до буфера обміну даними замість його збереження.

Створення відеозапису з екрана

Ви можете створити відеозапис того, що відбувається на екрані:

 1. Натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Alt+Shift+R, щоб розпочати запис того, що відбувається на екрані.

  Під час записування у верхньому правому куті екрана буде показано червоний круг.

 2. Коли запис має бути завершено, натисніть комбінацію Ctrl+Alt+Shift+R ще раз, щоб зупинити записування.

 3. Відео буде автоматично збережено до вашої теки Відео у домашній теці вашого користувача. Назва файла починатиметься з Запис і включатиме дату і час, коли знімок було створено.

Якщо у вас немає теки Відео, відео буде збережено у вашій домашній теці.