Сповіщення і список сповіщень

Що таке сповіщення?

Якщо програмі або компоненту системи потрібно буде привернути вашу увагу, у верхній частині екрана буде або на екрані блокування буде показано сповіщення.

Наприклад, якщо вам надійшло повідомлення або нова пошта, ви побачите сповіщення про це. Сповіщення щодо служб обміну повідомленнями підлягають особливій обробці — їх буде показано за окремими контактами, які надсилали вам повідомлення.

Для інших сповіщень буде показано кнопки параметрів. Щоб закрити одне з таких сповіщень без вибору його параметрів, натисніть кнопку закриття.

Натискання кнопки закриття для деяких сповіщень призводить до їхнього остаточного вилучення. Інші ж сповіщення, зокрема сповіщення Rhythmbox або ваших програм для спілкування, лишатимуться після закриття прихованими у списку сповіщень.

Список сповіщень

За допомогою списку сповіщень ви можете будь-коли повернутися до перегляду сповіщень. Список можна відкрити клацанням на годиннику або натисканням комбінації клавіш Super+V. У списку сповіщень буде показано усі сповіщення, на які ви не відреагували, або сповіщення, які закріплено у списку.

Переглянути сповіщення можна клацанням на його пункті у списку. Ви можете закрити список сповіщень повторним натисканням комбінації клавіш Super+V або натисканням клавіші Esc.

Натисніть кнопку Очистити список, щоб спорожнити список сповіщень.

Приховування сповіщень

Якщо ви працюєте над чимось і не хочете відволікатися, ви можете вимкнути сповіщення.

Ви можете приховати усі сповіщення — відкрийте список сповіщень і увімкніть пункт Не турбувати у нижній його частині. Інший варіант:

  1. Go to the desktop and start typing Settings.

  2. Натисніть пункт Параметри.

  3. Клацніть на пункті Сповіщення на бічній панелі, щоб відкрити панель.

  4. Switch Do Not Disturb to on.

Якщо вимкнено, більшість сповіщень не з'являтимуться у верхній частині екрана. Зі сповіщеннями можна буде ознайомитися у списку сповіщень, коли його буде відкрито (клацанням на годиннику або натисканням комбінації клавіш Super+V). Сповіщення знову почнуть з'являтися, коли ви знову увімкнете перемикач.

Ви також можете вимкнути або повторно увімкнути сповіщення для окремих програм за допомогою панелі Сповіщення.

Приховування сповіщень на екрані блокування

Коли екран заблоковано, сповіщення буде показано на екрані блокування. Ви можете налаштувати екран блокування для приховування цих сповіщень з міркувань конфіденційності.

Щоб вимкнути сповіщення, коли екран вашої системи заблоковано, виконайте такі дії:

  1. Go to the desktop and start typing Settings.

  2. Натисніть пункт Параметри.

  3. Клацніть на пункті Сповіщення на бічній панелі, щоб відкрити панель.

  4. Зніміть позначку з пункту Сповіщення на заблокованому екрані.