Чому не вдається відтворити DVD?

Якщо після вставлення DVD до комп'ютера його не вдається відтворити, можливо, у вас не встановлено належних кодеків DVD або, можливо, DVD належить до іншого регіону.

Встановлення належних кодеків для відтворення DVD

Для відтворення DVD вам слід встановити відповідні кодеки. Кодек — частина програмного забезпечення, за допомогою якої програми можуть читати дані у відеоформаті або форматі звукових даних. Якщо програмне забезпечення вашого відеопрогравача не знайде правильних кодеків, воно може запропонувати вам їх встановити. Якщо цього не станеться, вам доведеться встановити кодеки вручну. Якщо вам потрібна допомога у встановленні, попросіть про неї, наприклад, на форумі підтримки вашого дистрибутива Linux.

DVD також захищено від копіювання за допомогою системи, яка називається CSS. Ця система заважає копіювати DVD, а також запобігає відтворенню даних, якщо у системі немає додаткового програмного забезпечення для роботи із системою захисту від копіювання. Це програмне забезпечення є у багатьох дистрибутивах Linux, але його можна законно встановлювати не в усіх країнах. Будь ласка, зв'яжіться із розробниками вашого дистрибутива Linux, щоб дізнатися більше.

Перевірка регіону DVD

Кожен DVD має код регіону, який визначає регіон світу, у якому можна законно відтворювати дані з диска. Якщо регіон програвача DVD вашого комп'ютера не збігається із регіоном DVD, дані з якого ви намагаєтеся відтворити, ви не зможете відтворити дані з DVD. Наприклад, якщо ви працюєте із програвачем DVD зі значенням регіону «1», вам буде дозволено відтворювати лише DVD, які призначено для Північної Америки.

Часто регіон, який використовується вашим програвачем DVD можна змінити, але зробити це можна лише декілька разів. Після вичерпання встановленої кількості змін регіону можливість зміни регіону буде заблоковано назавжди. Щоб змінити регіон DVD вашого комп'ютерного програвача DVD, скористайтеся програмою regionset.

Більше відомостей щодо кодів регіонів DVD можна знайти у Вікіпедії.