Налаштування поведінки програми для керування файлами

Ви можете керувати тим, відкриватимуться файли у відповідь на одинарне чи подвійне клацання, як оброблятимуться виконувані текстові файли та керувати поведінкою смітника. Натисніть кнопку меню у верхній лівій частині вікна, виберіть Параметри, потім перейдіть до розділу Загальне.

Поведінка

Дія для відкриття записів

Типово, клацання позначає файли, а подвійне клацання відкриває їх. Втім, ви можете наказати системі відкривати файли і теки одинарним клацанням. Коли ви користуєтеся режимом одинарного клацання, ви можете утримувати натиснутою клавішу Ctrl при клацанні, щоб позначити один або декілька файлів.

Виконувані текстові файли

Виконуваний текстовий файл — файл, який містить програму, яку можна запустити (виконати). Крім того, для запуску програми запуск має бути уможливлено правами доступу до файла. Найпоширенішими виконуваними текстовими файлами є скрипти командної оболонки, Python і Perl. Назви відповідних файлів мають суфікси .sh, .py і .pl, відповідно.

Виконувані текстові файли називають також скриптами. Усі скрипти у теці ~/.local/share/nautilus/scripts буде показано у контекстному меню файла, а саме, у підменю Скрипти. Якщо скрипти виконують з локальної теки, як параметри, йому буде передано усі позначені файли. Щоб скрипт обробив певний файл, виконайте такі дії:

  1. Перейдіть до бажаної теки.

  2. Виберіть бажаний файл.

  3. Клацніть правою кнопкою миші на файлі, щоб відкрити контекстне меню і виберіть бажаний скрипт з підменю Скрипти.

Скрипту не передаватимуться жодні параметри, якщо його буде виконано з віддаленої теки, зокрема теки, у якій показано інтернет-сторінку або вміст теки ftp.