Встановлення прав доступу до файла

Ви можете скористатися правами доступу до файлів для керування тим, хто може переглядати і редагувати файли, власником яких ви є. Для перегляду і встановлення прав доступу до файла, клацніть на його позначці правою кнопкою миші і виберіть у контекстному меню пункт Властивості, потім перейдіть на вкладку Права.

Ознайомтеся із вмістом розділів Файли і Теки, щоб дізнатися про типи прав доступу, які ви можете встановити.

Файли

Ви можете встановити права доступу для власника файла, групи власників та усіх інших користувачів системи. Для ваших файлів, власником яких є ви, ви можете надати собі права доступу лише до читання або права доступу до читання і запису. Встановіть режим доступу «лише для читання», якщо ви не хочете ненавмисне внести зміни до файла.

Кожен обліковий запис користувача на комп'ютері належить до певної групи. На домашніх комп'ютерах типовою є ситуація, коли у кожного користувача є власна група, а права доступу до групи не використовуються широко. У корпоративних середовищах групи іноді використовують для відділів або проєктів. Окрім свого власника, кожен файл належить групі. Ви можете встановити групу файла і керувати доступом для усіх користувачів у цій групі одночасно. Ви можете встановити для файла групу-власника, лише якщо ваш користувач є учасником цієї групи.

Ви також можете встановити права доступу для користувачів, які не є власниками, і тих, хто перебуває у групі файла.

Якщо файл є програмою, зокрема скриптом, вам слід позначити пункт Дозволити виконання файла як програми, щоб його можна було запускати. Навіть якщо цей пункт позначено, програма для керування файлами попри це буде відкривати цей файл у програмі. Докладніші відомості наведено у розділі Виконувані текстові файли.

Теки

Ви можете встановити права доступу до тек для власника, групи та інших користувачів. Вище наведено подробиці щодо прав доступу для власників, груп та інших користувачів.

Права доступу, які ви можете встановити для теки, відрізняються від прав доступу, які ви можете встановити для файла.

Немає

Користувач не зможе навіть переглянути, які файли зберігаються у теці.

Лише список файлів

Користувач зможе бачити, які файли зберігаються у теці, але не зможе відкривати, створювати або вилучати файли.

Доступ до файлів

Користувач зможе відкривати файли у теці (якщо такі права доступу передбачено для відповідних файлів), але не зможе створювати файли або вилучати файли.

Створення та вилучення файлів

Користувач матиме повний доступ до теки, зокрема відкривати, створювати та вилучати файли у ній.

Ви також можете швидко встановити права доступу для усіх файлів в теці натисканням кнопки Змінити права для вкладених файлів. Скористайтеся спадними списками для коригування прав доступу до вкладених файлів або тек і натисніть Змінити. Права доступу застосовуються до файлів і тек і у підтеках, на будь-яку глибину.