Копіювання або пересування файлів і тек

Файл або теку можна скопіювати або пересунути у нове місце перетягуванням зі скиданням за допомогою вказівника миші, за допомогою команд із копіювання та вставлення або за допомогою клавіатурних скорочень.

Наприклад, у вас може виникнути потреба у копіюванні презентації на флешку, щоб її можна було взяти на роботу. Або можна створити резервну копію документа до внесення до нього змін (і потім скористатися старою копією, якщо вам не сподобаються зміни).

Ці настанови стосуються і файлів, і тек. Прийоми копіювання та пересування файлів і тек є абсолютного однаковими.

Копіювання і вставлення файлів

 1. Виберіть файл, який ви хочете скопіювати одноразовим клацанням на його позначці.

 2. Клацніть на позначеному файлі правою кнопкою миші і виберіть у меню пункт Копіювати або натисніть комбінацію клавіш Ctrl+C.

 3. Перейдіть до іншої теки, де ви хочете розташувати копію файла.

 4. Клацніть правою кнопкою миші і виберіть пункт Вставити, щоб завершити копіювання файла, або натисніть комбінацію клавіш Ctrl+V. Після цього у вас будуть копії файла у початковій теці і в іншій теці.

Вирізання і вставлення файлів з метою пересування

 1. Виберіть файл, який ви хочете пересунути одноразовим клацанням на його позначці.

 2. Клацніть на позначеному файлі правою кнопкою миші і виберіть у меню пункт Вирізати або натисніть комбінацію клавіш Ctrl+X.

 3. Перейдіть до іншої теки, куди ви хочете пересунути файл.

 4. Клацніть правою кнопкою миші і виберіть пункт Вставити, щоб завершити пересування файла, або натисніть комбінацію клавіш Ctrl+V. Файл буде прибрано з початкової теки і перенесено до іншої теки.

Перетягування файлів для копіювання або пересування

 1. Відкрийте вікно програми для керування файлами і перейдіть до теки, яка містить файл, який ви хочете скопіювати.

 2. Натисніть кнопку меню у верхньому правому куті вікна і виберіть пункт Нове вікно (або натисніть комбінацію клавіш Ctrl+N), щоб відкрити друге вікно. У новому вікні перейдіть до теки, куди ви хочете пересунути або скопіювати файл.

 3. Натисніть і перетягніть пункт файла з одного вікна до іншого. У результаті файл буде пересунуто, якщо пункт призначення перебуває на тому самому пристрої, або скопійовано, якщо пункт призначення перебуває на іншому пристрої.

  Наприклад, якщо ви перетягнете файл з флешки USB до вашої домашньої теки, його буде скопійовано, оскільки ви перетягували файл з одного пристрою на інший.

  Примусити програму копіювати файл можна утримуванням під час перетягування натиснутою клавіші Ctrl, а примусово пересунути файл можна, утримуючи натиснутою під час перетягування клавіші Shift.

Копіювати або пересувати файли до теки, яку призначено лише для читання не можна. Деякі теки є призначеними лише для читання, щоб запобігти внесенню змін до вмісту таких тек. Ви можете змінити обмеження щодо запису, змінивши права доступу до теки.