Перейменування файла або теки

Ви можете скористатися програмою Файли, як і іншими програмами для керування файлами, для зміни назви файла або теки.

Щоб перейменувати файл або теку, виконайте такі дії:

  1. Клацніть правою кнопкою миші на пункті файла або теки і виберіть у контекстному меню пункт Перейменувати або позначте файл або теку і натисніть клавішу F2.

  2. Введіть нову назву і натисніть клавішу Enter або кнопку Перейменувати.

Ви також можете перейменувати файл за допомогою вікна властивості.

При перейменуванні файла буде позначено лише першу частину назви, без суфіксу назви файла (частини після останнього символу .). Зазвичай, суфікс назви позначає тип файла (наприклад, файл.pdf є документом PDF), у вас не повинно виникнути потреби змінювати його. Якщо вам потрібно змінити і суфікс назви, позначте усю назву файла і змініть її.

Якщо ви перейменували не той файл або надали файлу помилкової назви, ви можете скасувати перейменування. Щоб скасувати дію, негайно натисніть кнопку меню на панелі інструментів і виберіть пункт Повернути перейменування або натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Z, Щоб відновити попередню назву.

Коректні символи для назв файлів

У назвах файлів можна використовувати будь-які символи, окрім символу / (похилої риски). Втім, на деяких пристроях використовують файлові системи, які накладають додаткові обмеження на назви файлів. Через це, варто уникати використання у назвах файлів таких символів: |, \, ?, *, <, ", :, >, /.

Якщо першим символом назви файла є ., файл буде приховано при спробі перегляду теки файла у програмі для керування файлами.

Типові проблеми

Назву файла вже використано

У одній теці не може зберігатися двох файлів або тек із однаковими назвами. Якщо ви спробуйте перейменувати файл так, що його нова назва збігатиметься із назвою файла, який вже зберігається у теці, програма для керування файлами заборонить вам виконувати цю дію.

У назвах файлів враховується регістр символів, тому назва файла Файл.txt вважається відмінною від назви ФАЙЛ.txt. Використання таких різних назв файлів є дозволеним, але не рекомендованим.

Назва файла є надто довгою

У деяких файлових системах назви файлів можуть складатися не більше ніж з 255 символів. Це обмеження у 255 символів включає назву файла і шлях до файла (наприклад, /home/wanda/Документи/робота/бізнес-пропозиції/…), тому, якщо можна, вам слід уникати надто довгих назв файлів і тек.

Пункт перейменування є неактивним

Якщо пункт Перейменувати є неактивним (показаним сірим кольором), у вас немає прав доступу до перейменування файла. Вам слід бути обережними із перейменуванням таких файлів, оскільки перейменовування деяких захищених файлів може призвести до нестабільної роботи системи. Докладніше про це у розділі Встановлення прав доступу до файла.